DZIEŃ OTWARTY ZSP NR 13

DNI OTWARTE 2024 W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH

KOMENDA GŁÓWNA POLICJI - INFORMACJA

SZKOLNY KLUB GIER PLANSZOWYCH

Zapraszamy uczniów klas 6-8 na spotkania z gramy planszowymi. W marcu spotkania Szkolnego Klub Gier Planszowych odbędą się 7 i 14 marca.

BEZPIECZNE FERIE

ZIMA W KATOWICACH

Zima w Katowicach nie musi być nudna, dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach ma przyjemność zaprosić uczniów i nie tylko, na cykl imprez pn. "MOSIROWA FERIADA" w ramach rozpoczynających się już niebawem ferii.

MIKOŁAJKOWE WSPOMNIENIE

Świąteczne życzenia od Świętego Mikołaja...

Nauczyciele - dzieciom :)

KONSULTACJE - GRUDZIEŃ

Zapraszamy Państwa serdecznie na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się w dniach 19 i 20 grudnia 2023 r. według poniższego harmonogramu.

Harmonogram konsultacji... pobierz.

ZASADY PARKOWANIA W KATOWICACH

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że od 1 grudnia br. zaczną obowiązywać nowe zasady parkowania w Katowicach. Polegają one m.in. na rozszerzeniu strefy płatnego parkowania, wyodrębnieniu Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania i wprowadzeniu korzystnych dla mieszkańców abonamentów. Zmieni się nie tylko granica strefy, ale także wysokość opłat, sposób zakupu abonamentów i uiszczania opłat oraz sposób weryfikacji zapłaty za postój przez kierowców.

Zmiany będą miały wpływ na wszystkich Państwa mieszkających w Katowicach oraz dojeżdżających z innych miast.

Informacje na temat zmian są dostępne w załączonym materiale oraz na stronie internetowej parkowanie.katowice.eu.

Bardzo Państwa prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami w celu uniknięcia kar za zaparkowanie bez opłaty.

BOHATERON

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Klasy 4-8 realizowały z nauczycielami specjalne scenariusze zajęć . Uczniowie klas 7 i 8 zamieszczali życzenia i podziękowania dla Powstańców na stronie: wpis.dumnizpowstancow.pl.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Rzucenie palenia nie jest łatwe. Ważna jest Twoja decyzja i dobry plan.

Motywacja. Zapisz wszystkie miłe rzeczy, których spodziewasz się doświadczyć jak już będziesz wolny od nałogu. Skup się na pozytywnych aspektach.
Wsparcie. Uzależnienie od nikotyny jest chorobą, możesz sięgnąć po pomoc leków oraz specjalistów. Możesz wybierać spośród leków dostępnych w aptece bez recepty od lekarza.
Nie zrażaj się. Pamiętaj, że uzależnienie od nikotyny to choroba przewlekła i nawracająca. Nawet jeśli zdarzy Ci się „wpadka” i zapalisz papierosa, nie traktuj tego jako porażki.

Zwróć się po pomoc:

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym:

tel. 801 108 108 lub 22 211 80 15, pon.-pt. 9.00-21.00, sob. 9.00-15.00

www.jakrzucicpalenie.pl

#sanepidkatowice #ŚwiatowyDzieńRzucaniaPalenia #rzućpalenie #nikotynizm #uzależnienie #profilaktykapaleniatytoniu

OBIADY I SPOSÓB ZAMAWIANIA

Szanowni Państwo,

Od 1 grudnia 2024 (piątek) posiłki będą już przygotowywane na miejscu w placówce.

Wprowadzamy nowy system zamawiania posiłków „zamowposilek.pl”. Dotychczasowe deklaracje (karta zapisu na obiady) zostają unieważnione z dniem 1 grudnia. Prosimy wszystkich zainteresowanych obiadami w grudniu i dotychczasowo korzystających o rejestrację w nowym systemie do 29 listopada do godziny 12:00. Osoby mające dofinansowanie do posiłków nie logują się do systemu tylko obowiązkowo dostarczają decyzję (kto jeszcze w tym roku szkolnym nie doniósł dokumentu jest proszony o pilne dostarczenie pisma).

Więcej szczegółów tutaj... kliknij i zobacz więcej.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zebrania rodziców odbędą się w dniach 14 – 15 listopada 2023 r. o godzinie 17.00 według poniższego harmonogramu:

Harmonogram zebrań