ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - FILM
- Szczegóły
-
Opublikowano: czwartek, 02, kwiecień 2020 08:33
-
Odsłony: 5882
Zapraszamy do obejrzenia filmu związanego ze "Światowym Dniem Świadomości Autyzmu".
Dla starszych
www.youtube.com/watch?v=nW8NLnTB1wc&feature=youtu.be
Dla młodszych
www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg
02.04 - ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU
- Szczegóły
-
Opublikowano: czwartek, 02, kwiecień 2020 08:18
-
Odsłony: 5477
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
- Szczegóły
-
Opublikowano: czwartek, 02, kwiecień 2020 08:17
-
Odsłony: 5260
ZDALNE KONSULTACJE
- Szczegóły
-
Opublikowano: poniedziałek, 30, marzec 2020 17:53
-
Odsłony: 6697
Drodzy Rodzice zapraszamy na konsultacje zdalne z radą pedagogiczną Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 13. Harmonogram konsultacji znajduje się w zakładce Rodzice - Zdalne konsultacje (więcej...).
ŚWIETLICOWY CZASOUMILACZ - CZĘŚĆ 3
- Szczegóły
-
Opublikowano: poniedziałek, 30, marzec 2020 17:27
-
Odsłony: 6470
Przesyłamy dla Państwa kolejny plik z aktywnościami proponowanymi przez pracowników świetlic szkolnych. To kolejne propozycje na aktywne spędzenie czasu wolnego.
Pobierz załącznik 3 (świetlicowy czasoumilacz)
Pracownicy świetlic szkolnych
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
- Szczegóły
-
Opublikowano: piątek, 27, marzec 2020 16:06
-
Odsłony: 6238
Organizację kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, jak również organizację dowozu z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych oraz zwrot kosztów przewozu w mieście Katowice określa:
Zarządzenie nr 850/2020 Prezydenta Miasta Katowice w sprawie określenia zasad organizacji kształcenia, dowozu z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych oraz zwrotu kosztów przewozu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz ich rodziców w mieście Katowice:
https://bip.katowice.eu/Ogloszenia/Zarzadzenia/zarzadzeniaSzczegoly.aspx?id=11571&menu=620
Aby dziecko kontynuowało kształcenie specjalne, na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, poradnia psychologiczno-pedagogiczna musi wydać nowe orzeczenie - na okres I etapu edukacji / edukacji w szkole podstawowej lub na 1 rok szkolny.
Kształcenie specjalne jest realizowane na wniosek rodzica złożony w Wydziale Edukacji i Sportu, wówczas wydawane jest skierowanie. Nabór elektroniczny do szkół podstawowych (również tych z oddziałami integracyjnymi) jest naborem dla ubiegających się na miejsca dla dzieci bez orzeczeń, nie uwzględnia on miejsc dla dzieci z orzeczeniami.
Dzieci niezamieszkałe na terenie miasta Katowice, muszą ubiegać się o skierowanie w urzędzie gminy/starostwie powiatu właściwych dla miejscowości jaką zamieszkują.
Wniosek o skierowanie do kształcenia specjalnego
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
- Szczegóły
-
Opublikowano: piątek, 27, marzec 2020 16:00
-
Odsłony: 7072
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne w dniach od 30 marca do 1 kwietnia 2020 r. udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.
W związku z tym, że w naszej szkole przeprowadzono już egzaminy próbne dla ósmoklasistów, przystąpienie do próbnego egzaminu ósmoklasisty proponowanego przez CKE jest dobrowolne. Uczniowie, którzy zdecydują się sprawdzić swoje umiejętności, otrzymają dodatkową ocenę z danego przedmiotu.
Arkusze egzaminacyjne zostanę opublikowane na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
- 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
- 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
- 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Jeżeli uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, będzie mógł skorzystać z wydrukowanych materiałów przygotowanych w szkole i pozostawionych w skrzynce odbiorczej (do odebrania przez rodziców).
Uczniowie rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania :
- w odrębnie stworzonym pliku w Wordzie, numerując kolejno rozwiązywane zadania i odsyłając na adres e- mail nauczyciela przedmiotu;
- na wydruku odebranym ze szkoły– w przypadku uczniów, którzy nie posiadają komputera (rodzice odnoszą wypełnione arkusze do szkoły i pozostawiają w skrzynce odbiorczej);
- korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu).
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie i rodzice mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
- informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;
- przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
- arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
- arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
- osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
- filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
LIST DO RODZICÓW
- Szczegóły
-
Opublikowano: czwartek, 26, marzec 2020 13:03
-
Odsłony: 6358
Szanowni Rodzice,
sytuacja w której obecnie funkcjonujemy, my dorośli i nasze dzieci, jest niewątpliwie sytuacją w której pojawiać się mogą różnego rodzaju wątpliwości i pytania. Niektóre z nich dotyczą lęków i obaw związanych z tym, co dziecko słyszy, czasami obserwuje w najbliższym otoczeniu i środkach masowego przekazu. Niektóre wyrazy, sformułowania, programy , reportaże mogą być dla naszych dzieci niezrozumiałe. Mogą powodować pojawianie się trudnych pytań na które często nie ma odpowiedzi. Warto zadbać o to, aby dziecko nie było narażone na natłok informacji o negatywnym brzmieniu. Rodzicu, jeżeli Twoje dzieci o coś pyta, staraj się odpowiedzieć mu zgodnie z prawdą i swoją wiedzą. Może też zdarzy się i tak, że nie będziecie Państwo potrafili udzielić odpowiedzi na nurtujące Wasze pociechę pytania. Wtedy również warto o tym powiedzieć, przecież jest to sytuacja nieznana dla nas wszystkich i naturalne jest że nie znamy odpowiedzi na wiele pojawiających się pytań. W sytuacjach, kiedy widzimy, że naszemu dziecku jest przykro, martwi się- najlepiej zapytać dlaczego i czy możemy mu pomóc? Powiedzmy dziecku, że zawsze może liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Ten trudny dla nas wszystkich czas, może zacieśnić nasze relacje z dziećmi. Zapewnijmy dziecko, że może porozmawiać z kolegami, koleżankami, nauczycielem. Podpowiedzcie mu w jaki sposób może to zrobić. Powiedzmy naszym dzieciom, że to normalne, że zaistniała sytuacja niepokoi je i rozumiecie jego emocje. Są przecież emocje łatwiejsze i trudniejsze w przeżywaniu ale żadna z tych emocji nie jest zła. W razie potrzeby, w każdej chwili możecie Państwo umówić dziecko na rozmowę ze specjalistą. Warto również skierować myślenie pociechy na to co można wspólnie zrobić i na co mamy wpływ. Porozmawiajcie o tym co będziecie robić jak obecna sytuacja się zmieni. Życzymy dużo zdrowia i wszystkiego co tylko najlepsze.
Pozdrawiamy Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH PODCZAS PRACY ZDALNEJ
- Szczegóły
-
Opublikowano: środa, 25, marzec 2020 11:19
-
Odsłony: 5408
FILMIK - WIEDZA MOŻE REDUKOWAĆ LĘK
- Szczegóły
-
Opublikowano: środa, 25, marzec 2020 11:09
-
Odsłony: 6444
Poniżej zamieszczamy link do filmu dla dzieci pod tytułem:
Link: Wiedza może redukować lęk
Zespół psychologiczno-pedagogiczny