OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

KONKURSY PRZYRODNICZE W NASZEJ SZKOLE

"Przyrodnicze Zakątki Katowic"

28.03.2022r. odbył się w naszej szkole konkurs miejski - "Przyrodnicze Zakątki Katowic". Gościliśmy uczniów z różnych katowickich szkół wraz z nauczycielami opiekunami. Uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością flory i fauny Katowic, form ochrony przyrody oraz działaniami na rzecz poprawy stanu środowiska. Każda z drużyn prezentowała także przygotowaną przez siebie scenkę ekologiczną. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

I miejsce w konkursie zajęły drużyny:
- z SP nr 45 w składzie: Michalina Gachowska i Karolina Gorzelok - opiekun: mgr Katarzyna Domaradzka
- z SP nr 65 w składzie: Anna Czech i Elżbieta Bielewicz - opiekun: mgr Maria Wierzbicka
II miejsce zajęła drużyna z ZSP nr 12 w składzie: Miłosz Kubas i Jakub Szczap - opiekun: mgr Bożena Mozgała
III miejsce Maja Motyka i Lena Kiszewska reprezentujące naszą szkołę - opiekun: mgr Małgorzata Dobrowolska

Na wszystkich uczestników konkursu czekały poczęstunek oraz nagrody. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, a nauczycielom opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu. Szczególne podziękowania składamy Pani Marii Ryś - Przewodniczącej Rady Rodziców za słodki poczęstunek dla naszych gości.

"Święto Drzewa"

Z tej okazji został przeprowadzony w naszej szkole konkurs plastyczny "Drzewo - Przyjaciel". Piękne prace wykonane przez uczestników konkursu zdobią korytarz przy salach 201-202. A oto wyniki:

I miejsce - Gilbert Gwóźdź kl. 8f, Wiktoria Kantor kl. 7f
II miejsce - Artur Kruk - kl. 7a, Emilia Krzysztoforska kl. 7b
III miejsce - Wojtek Krzemiński kl. 1c, Antoni Jadwisieńczak kl. 5c
Wyróżnienia dla: Piotra Skrobisza kl. 7e, Julii Berdys kl. 7h, Kingi Kądzieli kl. 7e

Nagrody wręczymy podczas apelu poświęconego Święcie Ziemi.

"Dzień Ziemi" 22.04.2022

Z tej okazji wybrane klasy będą brały udział w sprzątaniu Giszowca.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w międzyszkolnym konkursie na EKO - SLOGAN. Zostań autorem najbardziej chwytliwego i oryginalnego hasła promującego eko - postawy. Przedstaw jena plakacie w formie A3 wykonanym dowolną techniką. Na Wasze pomysły czekamy do 20.04.2022r.

Zespół nauczycieli przyrodników\

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

W konkursie wzięło udział 77 uczennic i uczniów naszej szkoły. Trzynaścioro z nich uzyskało wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej:

1. Miłosz Różankowski kl. 2c
  2. Zuzanna Walczak kl. 2b
  3. Krystian Mrukwa kl. 3b
  4. Grzegorz Macha kl. 4c
  5. Marta Seweryn kl. 5e
  6. Lena Kolasińska kl. 5e
  7. Mikołaj Dudek kl. 5h
  8. Maciej Siemieniec kl. 5h
  9. Gabriel Gwoździk kl. 5a
  10. Igor Lipski kl. 7e
  11. Teodor Madaj kl. 7d
  12. Michał Sękowski kl. 7e
  13. Franciszek Bartke kl. 8a

KANGUR 2020 wyniki →

SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Miło Nam poinformować że dwaj Nasi uczniowie - Teodor Madaj z klasy 6d i Franek Bartke z klasy 7a zajęli III miejsca w Polsce, w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "BÓBR". Teodor w kategorii Benjamin (klasy IV-VI), Franek w kategorii Junior (klasy VII - gimnazjum). Jest to wspaniałe osiągnięcie, dlatego obu składamy wielkie gratulacje.
BRAWO !!!!

Cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: MORAWA 2018 "Piękna nasza Polska cała...". Poziom był wysoki, ale oczywiście wróciliśmy z dyplomami. Kinga z klasy 5B zajęła trzecie miejsce, a Zuzia z  Biedronek i Natalia z 3c zdobyły wyróżnienie.