DZIEŃ TORNISTRA

1 października został ogłoszony „Ogólnopolskim Dniem Tornistra”. Jest to akcja edukacyjna MEN, która inauguruje projekt mający na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków. Temat przeciążonych tornistrów od lat jest podejmowany przez rodziców, uczniów, nauczycieli, lekarzy. Jego waga, odpowiednie dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywienia kręgosłupa.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/.../zalecenia-dotyczace-tornistrow...

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Program jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

ROZWIJAMY PASJE SWOICH UCZNIÓW!
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ W INNYM WYMIARZE!
PROMUJEMY NAJNOWSZE TECHNOLOGIE!

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i  społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. „Laboratoria Przyszłości” to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, sprzyjającej odkrywaniu talentów i zainteresowań uczniów oraz rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. „Laboratoria Przyszłości” to przede wszystkim nowoczesny sprzęt, który nie tylko urozmaici zajęcia, ale również umożliwi uczniom rozwijanie swoich zainteresowań na lekcjach techniki, ale również w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w czasie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz innych form rozwijania umiejętności.

Zakupiony w ramach programu sprzęt wspomoże młodych użytkowników w rozwijaniu umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, kształtowaniu zdolności myślenia matematycznego, poszerzaniu wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w praktyce, doskonalenia umiejętności manualnych, współdziałania w zespole oraz dbania o  bezpieczeństwo.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała 4 drukarki 3D w zestawie z wielokolorowymi filamentami, mikrokontrolery, roboty Photon, sprzęt do nagrań z profesjonalnym zestawem oświetleniowym, mikrofon kierunkowy, sprzęt oraz kreatywne zestawy klocków LEGO. Do przeprowadzania wirtualnych doświadczeń chemicznych oraz zajęć z geometrii służyć nam będzie Robot EMPIRIUSZ. Pozyskaliśmy profesjonalny sprzęt nagłaśniający, który znajduje się w auli i pracowni muzycznej. Pracownia techniczna została wyposażona w nowe meble, nowoczesny sprzęt AGD, stanowiska do prac technicznych i kulinarnych oraz wiele pomocy do prowadzenia zajęć. Prawdziwym hitem są kreatywne zestawy klocków LEGO, zarówno dla klas młodszych, jak i starszych.

Nowoczesne technologie wkroczyły do naszej szkoły. Nowy rok szkolny zapowiada się niezwykle ciekawie😊

https://pl-pl.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci/

ZAJĘCIA GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ

STYPENDIUM SZKOLNE 2022/2023

Informacja dla rodziców dotycząca stypendium szkolnego 2022/2023

Wnioski o przyznanie pomocy materialnej dla uczniów (w tym obywateli Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od dnia 24.02.2022r) o charakterze socjalnym, (tj. stypendium szkolne) na rok szkolny 2022/2023 przyjmowane będą w dniach: od 02.09.2022r. do 15.09.2022 r.

Kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania stypendium wynosi 600 zł netto na jedną osobę w rodzinie.

Wnioski wraz z załącznikami znajdują się:

Przyjmowanie wniosków
Wnioski będą przyjmowane w gabinecie pedagoga:

  • poniedziałek 8.00-12.00
  • wtorek 8.00-11.00
  • czwartek 12.30 -16.30
  • piątek 8.00-10.00

UWAGA!
Proszę upewnić się, że dostarczono wszystkie dokumenty (załączniki, oświadczenia, wniosek) oraz podano poprawny numer telefonu rodzica do kontaktu.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego z pedagogami: Julia Pirowska, Magdalena Grześkowiak w godzinach pracy.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO - 01.09.2022

- Klasy 2 - 5 godzina 08.30

- Klasy 6 - 8 godzina 10.00

- Klasy 1 godzina 11.30

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na auli szkolnej, a następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach.

Dyrektor ZSP nr 13

PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2022/2023

BEZPIECZNE WAKACJE

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

PROJEKT - "RATOWNICY CZYTELNICTWA"

Nasza szkoła od listopada do maja uczestniczyła w realizacji projektu „Ratownicy czytelnictwa”, którego koordynatorem była biblioteka szkolna. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z realizacji projektu.

Przejdź do galerii...

SZCZEPIENIA PRZECIWKO HPV - INFORMACJA

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się szkolny turniej patriotyczny. Zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.

Przejdź do relacji.

KONSULTACJE 16 - 17 MAJA 2022

Zapraszamy Państwa serdecznie na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się w dniach 16 i 17 maja 2022 r. w trybie stacjonarnym według poniższego harmonogramu.

Harmonogram konsultacji... pobierz.

NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ - WYNIKI

Na stronie szkoły w zakładce "nabór - 4 klasa sportowa" znajdują się listy zakwalifikowanych uczniów do klasy sportowej.