NABÓR DO IV KLASY SPORTOWEJ

ZMIANY TERMINÓW DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Zgodnie z wytycznymi MEN dyrektorzy szkół mogą zmieniać ustalone wcześniej daty dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, tak aby dni te odpowiadały faktycznym terminom egzaminów.

W przypadku naszej szkoły będą to dni:

  • 12 czerwca 2020 (piątek po Bożym Ciele)
  • 16, 17, 18 czerwiec 2020 (3 dni egzaminu)

Zamiast:

  • 21 - 23 kwietnia 2020 (3 dni egzaminu)

AKTUALNOŚCI - MIASTO

Aktualności - Miasto, 30 kwietnia 2020

Miejskie żłobki i przedszkola pozostają zamknięte:

​- Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest dla nas najważniejsze. W Katowicach notujemy aktualnie wzrost dynamiki zachorowań na koronawirusa. Otwarcie żłobków i przedszkoli w takiej sytuacji jest niemożliwe. Dlatego podjąłem decyzję, że 6 maja placówki te nie zostaną otwarte – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i dodaje, że taką rekomendację przekaże także do prywatnych żłobków i przedszkoli funkcjonujących w Katowicach. 

- Zdaję sobie sprawę, że dla tysięcy rodzin zamknięcie żłobków i przedszkoli, szczególnie w przypadku gdy rodzice pracują, jest bardzo dużym utrudnieniem. Dlatego po weekendzie majowym dyrektorzy miejskich żłobków i przedszkoli będą się kontaktować ze wszystkimi rodzicami i opiekunami prawnymi, aby sprawdzić, jak wygląda zapotrzebowanie w kontekście powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli – podkreśla prezydent Marcin Krupa.

Jednocześnie prezydent przedstawił harmonogram „odmrażania" funkcjonowania żłobków i przedszkoli. – Jeżeli sytuacja na to pozwoli, od 18 maja żłobki i przedszkola zostałyby otwarte dla dzieci, których rodzice wyraziliby wcześniej taką chęć. Z kolei od 24 maja, kiedy kończy się możliwość otrzymywania dodatkowych zasiłków opiekuńczych, żłobki i przedszkola powróciłyby do normalnego funkcjonowania. Oczywiście wcześniej podejmiemy niezbędne kroki, by w żłobkach i przedszkolach zostały spełnione wszelkie wymogi sanitarne. Zastrzegam, że terminy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej – dodaje prezydent Marcin Krupa.

Jednocześnie prezydent Marcin Krupa skierował do Wojewody Śląskiego i Sanepidu list z prośbą o rekomendację w kontekście bezpieczeństwa w zakresie powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli, która to rekomendacja będzie miała wpływ na decyzje w tej sprawie.

ŚWIĘTO NARODOWE POLSKI

ŚWIĘTO NARODOWE POLSKI

 W dniu 3 maja przypada 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Została przyjęta w 1791 roku przez Sejm 4-letni zwany inaczej Wielkim. Była to pierwsza konstytucja w Europie, druga na świecie, po uchwalonej kilka lat wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Była to jedna z prób ratowania naszego państwa przed upadkiem.
Zwykle w tym dniu odbywa się uroczysta odprawa warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie z udziałem najwyższych władz państwa, wielu Polaków uczestniczy w licznych imprezach plenerowych. W tym roku będzie inaczej.

Pamiętajmy też o Dniu Flagi, który przypada 2 maja.

KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pt. "Mój wymarzony zawód". Szczegóły na plakacie i w regulaminie akcji.

Regulamin konkursu pobierz

TERMINY EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

Terminy egzaminów w klasach ósmych:

16 czerwca 2020r. j. polski godz. 9.00

17 czerwca 2020r. matematyka godz. 9.00

18 czerwca 2020r. j. obcy godz.9.00

Dodatkowy termin odbędzie się:

7 lipca 2020r. j.polski godz. 9.00

8 lipca 2020r. matematyka godz. 9.00

9 lipca 2020r. j.obcy godz. 9.00

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Jednocześnie informujemy, że kształcenie na odległość zostało wydłużone do 24 maja 2020r.

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO 1 KLASY

W załączniku znajduje się lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci do szkoły do klasy 1 (tylko spoza rejonu).

Dzieci rejonowe zgłoszone nie potwierdzają woli przyjęcia.

Pobierz załącznik

ROZPORZĄDZENIE MEN

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 530) zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

"§ 11b. "W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, o których mowa w art. 158 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów, o których mowa w art. 158 ust. 1 i 3 tej ustawy podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek."

Treść rozporządzenia - pobierz

ULOTKA - BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

ULOTKA - DBAJ O SIEBIE