WAŻNE INFORMACJE

Drodzy Rodzice prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi postępowania w sytuacji pojawienia się u dziecka objawów, które mogą sugerować chorobę zakaźną. Ponadto zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej o bezpiecznym powrocie do szkoły przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Informacje są dostępne na stronie szkoły w zakładce Rodzice - Rok szkolny 2020/21.

ZAPISY UCZNIÓW DO ŚWIETLIC

Rodzice uczniów klas pierwszych składają karty zgłoszeniowe OSOBIŚCIE w świetlicy „Rotunda” w dniu 01.09.2020r.

Rodzice pozostałych uczniów proszeni są o dostarczenie karty zgłoszeniowej dziecka do szkolnej skrzynki podawczej do 01.09.2020r.

Wzory kart zgłoszeniowych można pobrać ze szkolnej strony internetowej (www.szkola51.pl) lub w przedsionku portierni klas młodszych. Rodzice uczniów klas pierwszych karty
zgłoszeniowe pobierają w świetlicy „Rotunda” (1.09.2020r.).

Prosimy nie przesyłać kart drogą mailową.

Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i dostarczenie zaświadczeń o wykonywanej pracy obojga rodziców.

Osoby upoważnione do odbioru dziecka zobowiązane są do okazywania dowodu osobistego.

APLIKACJA ProteGO Safe

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
DEPARTAMENT INFORMACJI I PROMOCJI

Warszawa, 21 sierpnia 2020 r.

 Aplikacja ProteGO Safe
– wspólny list Ministra Edukacji Narodowej
i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

– Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa – napisali szefowie MEN i GIS w liście skierowanym do rodziców.

Szefowie MEN i GIS przedstawili w nim zalety aplikacji, takie jak test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. Podkreślili jednocześnie, że ProteGO Safe to także sprawdzone i wiarygodne źródło informacji na temat pandemii koronawirusa.

Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zaznaczyli, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób będzie z niej korzystało. Dlatego też szczególnie ważne są wspólne i odpowiedzialne działania:

– Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna – napisali Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny.

Aplikacja ProteGO Safe – jak to działa?

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Aplikacja składa się z dwóch modułów:

  • pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest to „dziennik zdrowia”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
  • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

Zachęcamy do pobrania aplikacji ProteGO Safe!

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

OGŁOSZENIE - REALIZACJA PROJEKTU

Tytuł projektu: Zdalna Szkoła + w Katowicach

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 w Katowicach otrzymał 10 tabletów, które wspomogą zdalną naukę.

Szczegóły projektu:

Program / oś priorytetowa / działanie:
Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 / Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” / Działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Opis projektu: 
Przedmiotem projektu jest zakup 330 tabletów wraz z niezbędnym oprogramowaniem dla 79 miejskich jednostek oświatowych (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe). Przedmiotowy projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zakup sprzętu ułatwi uczniom realizację zdalnych lekcji.

Okres realizacji rzeczowej projektu:
III kw. 2020r.

Wartość projektu / dofinansowanie:
Całkowita wartość projektu to kwota 165.000,00 zł. Kwota dofinansowania z EFRR wynosi 165.000,00 zł (100% kosztów kwalifikowalnych).

Stan realizacji:
Projekt wybrany do dofinansowania. Trwa realizacja projektu.

PODZIĘKOWANIA

LIST MEN NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie roku szkolnego 2019/2020 skierowany do nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Przeczytaj treść listu... więcej

PODRĘCZNIKI DO RELIGII ROK SZKOLNY 2020-21

Wykaz podręczników do religii w klasach 1-3 w roku szkolnym 2020/2021

Wykaz podręczników ... czytaj więcej.

BEZPIECZNE WAKACJE 2020

Drodzy uczniowie już niedługo skończy się czas ciężkiej nauki i zaczną się upragnione wakacje. Zapamiętajcie kilka informacji, które pozwolą bezpiecznie cieszyć się wakacjami.

https://biteable.com/watch/bezpieczne-wakacje-2621899

KANGUR MATEMATYCZNY 2020

UWAGA!!!!
W dniach 02.06 - 05.06.2020r. odbył się Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2020. Wyniki konkursu w zakładce osiągnięcia.

JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM PRZED EGZAMINEM