HARMONOGRAM POWROTU UCZNIÓW DO STACJONARNEJ NAUKI

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki
w szkołach i placówkach

Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

  • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają do nauki stacjonarnej w szkole.
  • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
  • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
  • Kształcenie sportowe od 4 do 30 maja.
  • W przypadku klas IV-VIII ze szkół: sportowych, mistrzostwa sportowego, z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego oraz szkół ponadpodstawowych sportowych, szkół ponadpodstawowych mistrzostwa sportowego, oddziałów sportowych w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia realizuje się w miejscu ich prowadzenia lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, wyłącznie w zakresie, w jakim z programu szkolenia wynika możliwość ich realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik.

Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość),

Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (czeka na publikację w Dzienniku Ustaw).

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021r.

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

AKCJA "ŻONKILE"

KORONAWIRUS - PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY

FESTIWAL TALENTÓW

UWAGA - KONKURS

INFORMACJA

WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Niech Święta Wielkiej Nocy przyniosą same dobre dni.

Życzę Wszystkim dużo dobrego, zdrowia, pogody ducha,

Spokoju, odpoczynku i wiosny w codziennym życiu.

Życzę jak najwięcej serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

K. Czubiak

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

Zapraszamy do wzięcia udziału w filmowym konkursie historycznym z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla klas 6 i 7.

Regulamin konkursu

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie dzieci przedszkolnych!

W związku z komunikatem Prezesa Rady Ministrów ogłoszonym w dniu dzisiejszym, 25 marca 2021r. na konferencji prasowej, a dotyczącym podjęcia dalszych działań profilaktycznych, w zakresie zagrożenia zakażenia korona wirusem, informuję, że od dnia 27 marca do dnia 9 kwietnia 2021 roku zostają zamknięte przedszkola. W przedszkolach zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze tylko dla tych dzieci, których rodzice/ opiekunowie wypełniają obowiązki pracownicze w służbach medycznych i mundurowych.

Prosimy zainteresowanych rodziców o wypełnienie i odesłanie wniosku na adres przedszkola – do piątku 26 marca 2021r. Wychowawcy prześlą do Państwa wzory wniosków.

Jednocześnie informuję, że możecie Państwo wnioskować o zasiłek opiekuńczy.

K. Czubiak