Działalność biblioteki

biblioteka

Biblioteka szkolna jest czynna codziennie: od poniedziałku do czwartku od godziny 7.30 do 15.30 oraz w piątek w godzinach 7.30 - 15.00.

Pomocą i radą służą w tym roku panie: mgr Aleksandra Pacynamgr Małgorzata Dropia oraz mgr Joanna Zbyrowska.

Nasz księgozbiór liczy obecnie ponad 36 tys. woluminów i prawie 14 tys. podręczników, które wypożyczamy uczniom kl. 1-8. Podstawę naszego księgozbioru stanowią lektury, ale posiadamy również książki przygodowe, obyczajowe, serie wydawnicze, bajki i wierszyki dla najmłodszych czytelników. Nasz księgozbiór jest co roku wzbogacany o nowe zakupy, a także poprzez  dary naszych czytelników.

W bibliotece odbywa się wiele konkursów, akcji i imprez czytelniczych. Tradycyjnie we wrześniu zachęcamy całą społeczność szkolną do obchodów Światowego Dnia Głośnego Czytania.

Cyklicznie spotykamy się z przedszkolakami naszych oddziałów, zapraszamy również grupy z sąsiednich placówek (między innymi: wspólne malowanie postaci z bajek czy Światowy Dzień Pluszowego Misia).

Co roku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zachęcamy wszystkie oddziały klasowe do włączenia się w obchody tego święta.  Czytelnicy uczestniczą  w wielu konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę, a także  przygotowujemy się i bierzemy udział w różnych konkursach międzyszkolnych. Organizowane są cykliczne konkursy dla czytelników „Zgadnij skąd jestem?”, „Zgadnij kim jestem?” „Kto pierwszy ten wygrywa”.

Od kilku lat nasi uczniowie uczestniczą w kolejnych edycjach Wielkiej Ligi Czytelników.

Uczniowie z klas 7 i 8 podjęli wyzwanie biorąc udział w Wojewódzkim Konkursie organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Pedagogiczną „Czy Tam czy tu – zawsze z książką.”

W tym roku szkolnym czytelnicy mieli okazję uczestniczyć w następujących imprezach: Bibliotecznym Konkursie Recytatorskim dla klas 4-6, dwuetapowym konkursie dla kl. 2-3 „W świecie baśni Andersena”.

Dla młodszych czytelników w bibliotece odbędzie się Noc Bibliotek, która na stałe już zagości w kalendarzu imprez propagujących i rozwijających czytelnictwo.