KOMUNIKAT DYREKTORA ZSP13 W KATOWICACH

Z uwagi na liczną absencję nauczycieli oraz ogólną sytuacją epidemiologiczną w naszej szkole, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów i pracowników, za zgodą UM Katowice, od 23.10.2020r. do 30.10.2020r. w naszej szkole zajęcia dla wszystkich oddziałów szkolnych odbywać się będą zdalnie. Oddziały przedszkolne funkcjonują na dotychczasowych warunkach, zajęcia stacjonarnie.

Dla wszystkich uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu, Szkoła uruchomiła zajęcia opiekuńcze w świetlicy, w godzinach dotychczasowej pracy świetlicy.

Od 02.11.2020r. do 08.11.2020r. w związku z decyzją rządu uczniowie klas 4-8 będą odbywać lekcje zdalnie. Uczniowie klas 1-3 będą mieć zajęcia stacjonarnie, w szkole, zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Wszelkie decyzje co do czasu trwania takiego modelu kształcenia mogą się zmienić.

Każdy uczeń klas 4-8 ma obowiązek uczestniczyć w zajęciach tak, by nauczyciel prowadzący zajęcia mógł w dzienniku elektronicznym Vulcan odnotować obecność. O sposobie potwierdzania obecności jak również usprawiedliwiania nieobecności poinformują wychowawcy mailowo za pośrednictwem dziennika Vulcan.

Zajęcia, w klasach IV-VIII, przewidziane tygodniowym planem nauczania prowadzone mają być przynajmniej w połowie on-line, w oparciu o dostępne platformy nauczania, druga połowa to materiały wysyłane w wersji plików Word.

W klasach I-III – 3 połączenia on-line, 2 razy wysłane materiały.

Wszyscy uczniowie mają prawo do pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Pedagog i psycholog szkolny dostępni są stacjonarnie w godzinach podanych na stronie internetowej.

W godzinach 8-16 zabrania się uczniom przebywania na terenie boiska i podwórka szkolnego w celach rekreacyjno-sportowych.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice, przebywający na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych, nadal mają obowiązek zakrywania nosa i ust, jak również obowiązek dezynfekcji rąk i zachowania dystansu.

Nauczyciele na bieżąco będą monitorować postępy dzieci, weryfikować wiedzę i informować na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny o postępach uczniów w nauce.

Zajęcia rewalidacyjne i inne realizowane w grupach będą się odbywać wg podanego planu.

Nauczyciel, który znajdzie się w tym czasie na kwarantannie, a jego stan zdrowia będzie dobry, może świadczyć pracę, po uzyskaniu zgody dyrektora ZSP13.

Wszystkich Nauczycieli, Rodziców, Pracowników szkoły zobowiązuję do natychmiastowego informowania dyrektora ZSP 13 o zachorowaniu na koronawirusa, konieczności izolacji lub odbywanej kwarantannie, za pośrednictwem poczty mailowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 32 351 20 77/71.