KONKURS "SZKOLNA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA"

Jak wiadomo, uczniowie naszej szkoły mają w sobie ducha sportu i lubią spędzać aktywnie czas, dlatego też bierzemy udział w konkursie „Szkolna aktywność fizyczna” organizowanym przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmików konkursowych, na których prezentujemy aktywne przerwy oraz ciekawe ćwiczenia śródlekcyjne. Zapraszamy do oglądania.

 

KONSULTACJE 15-16 MAJA

Zapraszamy Państwa serdecznie na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się w dniach 15 i 16 maja 2023 r. według poniższego harmonogramu.

Harmonogram konsultacji... pobierz.

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Rekrutacja uzupełniająca do klasy I trwa do 19 maja 2023r. Zgłoszenia kandydatów z obwodu oraz spoza obwodu odbywają się elektronicznie https://rekrutacje-katowice.pzo.edu.pl

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole 26 kwietnia 2023r. odbył się "Obiad czwartkowy". Król zaprosił gości do Zamku Królewskiego, do którego prowadziły specjalne drogowskazy. Można było zapoznać się też z przepisami na dania królewskiego kucharza Pawła Tremo. Przy bogato zastawionym królewskim stole zasiedli znamienici goście. Rozmowy dotyczyły literatury, sztuki i polityki. Była to ciekawa lekcja historii.

DZIEŃ BEZ KOMPUTERA

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia 2023 – Światowy Dzień Zdrowia „Zdrowie dla wszystkich”

Według Światowej Organizacji Zdrowia: zdrowie – to pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, a nie tylko brak choroby lub niepełnosprawności.

Podstawowe czynniki wpływające na zdrowie to:

  • najistotniejszy, w ponad 50% jest wpływ stylu życia,
  • następnie uwarunkowania biologiczne,
  • później środowisko fizyczne,
  • najmniejszy, w około 10% wpływ ma organizacja ochrony zdrowia.

Każdy z nas może zadbać o swoje zdrowie poprzez:

  • Odpoczynek i odpowiednio długi sen. Zadbaj o odpowiednią higienę snu. Najlepiej spać 7–9 godzin na dobę.
  • Zdrowe odżywianie. Prawidłowe nawyki żywieniowe dodadzą więcej energii do zmagania się z codziennymi wyzwaniami.
  • Aktywność fizyczna. Wybierz aktywność, którą lubisz. Może to być spacer, bieganie, jazda na rowerze czy taniec. WHO zaleca wszystkim dorosłym co najmniej 150-300 minut aerobowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności tygodniowo.
  • Unikanie używek. Używki to substancje, które pobudzają nasz organizm. To np. alkohol, narkotyki, papierosy, napoje energetyzujące.
  • Relacje społeczne. Pielęgnuj relacje z bliskimi, przy których możesz być sobą. Dziel się z nimi dobrymi i gorszymi momentami. Dzięki takim relacjom nabieramy pewności siebie, nie jesteśmy sami ze swoimi problemami.

KONKURSY PRZYRODNICZE

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą konkursów przyrodniczych w roku szkolnym 2022/2023.

Kliknij w link

KONSULTACJE 14-15 MARZEC

Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami według poniższego harmonogramu

Harmonogram konsultacji