Działalność biblioteki

bibliotekaBiblioteka szkolna jest czynna codziennie: od poniedziałku do czwartku od godziny 7.30 do 16.30 oraz w piątek w godzinach 7.30 - 15.30.

Pomocą i radą służą w tym roku panie: mgr Aleksandra Pacyna, mgr Krystyna Szańczuk, mgr Barbara Dej i mgr Sławomir Kostka.

Nasz księgozbiór liczy obecnie ponad 23 tys. woluminów i prawie 14 tys. podręczników, które wypożyczamy uczniom kl. 1-7 i gimnazjalistom. Podstawę naszego księgozbioru stanowią lektury, ale posiadamy również książki przygodowe, obyczajowe, serie wydawnicze, bajki i wierszyki dla najmłodszych czytelników. Nasz księgozbiór jest co roku wzbogacany o nowe zakupy, a także poprzez  dary naszych czytelników.

W bibliotece odbywa się wiele konkursów, akcji i imprez czytelniczych. Tradycyjnie we wrześniu zachęcamy całą społeczność szkolną do obchodów Światowego Dnia Głośnego Czytania.  

Cyklicznie spotykamy się z przedszkolakami naszych oddziałów, zapraszamy również grupy z sąsiednich placówek (między innymi: wspólne malowanie postaci z bajek czy Światowy Dzień Pluszowego Misia).

Co roku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zachęcamy wszystkie oddziały klasowe do włączenia się w obchody tego święta.  Czytelnicy uczestniczą  w wielu konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę, a także  przygotowujemy się i bierzemy udział w różnych konkursach międzyszkolnych.

Od kilku lat nasi uczniowie uczestniczą w kolejnych edycjach Wielkiej Ligi Czytelników.

W tym roku szkolnym czytelnicy mieli okazję uczestniczyć w następujących imprezach: Bibliotecznym Konkursie Recytatorskim dla klas 2-4, Happeningu czytelniczym we współpracy z Samorządem Uczniowskim klas starszych, „Światowym Dniu Pluszowego Misia”, Andrzejkach w bibliotece i spotkaniu autorskim z Pania Gabrielą Kotas.

Co wtorek na przerwach obiadowych starsi uczniowie spotykają się z młodszymi kolegami, aby wspólnie poczytać.

Tak jak w poprzednim roku staramy się uzyskać Certyfikat Wielkiej Ligii Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”.

Nasza biblioteka szkolna jako Multimedialne Centrum Informacji posiada cztery stanowiska komputerowe przeznaczone do zadań edukacyjnych, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele.

Dla młodszych czytelników w bibliotece odbyła się Noc Bibliotek, która na stałe już zagości w kalendarzu imprez propagujących i rozwijających czytelnictwo.

Biblioteka jako centrum informacyjne posiada bogaty zbiór audiowizualny, wykorzystywany przez nauczycieli na lekcjach.