LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Program jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

ROZWIJAMY PASJE SWOICH UCZNIÓW!
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ W INNYM WYMIARZE!
PROMUJEMY NAJNOWSZE TECHNOLOGIE!

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i  społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. „Laboratoria Przyszłości” to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, sprzyjającej odkrywaniu talentów i zainteresowań uczniów oraz rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. „Laboratoria Przyszłości” to przede wszystkim nowoczesny sprzęt, który nie tylko urozmaici zajęcia, ale również umożliwi uczniom rozwijanie swoich zainteresowań na lekcjach techniki, ale również w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w czasie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz innych form rozwijania umiejętności.

Zakupiony w ramach programu sprzęt wspomoże młodych użytkowników w rozwijaniu umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, kształtowaniu zdolności myślenia matematycznego, poszerzaniu wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w praktyce, doskonalenia umiejętności manualnych, współdziałania w zespole oraz dbania o  bezpieczeństwo.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała 4 drukarki 3D w zestawie z wielokolorowymi filamentami, mikrokontrolery, roboty Photon, sprzęt do nagrań z profesjonalnym zestawem oświetleniowym, mikrofon kierunkowy, sprzęt oraz kreatywne zestawy klocków LEGO. Do przeprowadzania wirtualnych doświadczeń chemicznych oraz zajęć z geometrii służyć nam będzie Robot EMPIRIUSZ. Pozyskaliśmy profesjonalny sprzęt nagłaśniający, który znajduje się w auli i pracowni muzycznej. Pracownia techniczna została wyposażona w nowe meble, nowoczesny sprzęt AGD, stanowiska do prac technicznych i kulinarnych oraz wiele pomocy do prowadzenia zajęć. Prawdziwym hitem są kreatywne zestawy klocków LEGO, zarówno dla klas młodszych, jak i starszych.

Nowoczesne technologie wkroczyły do naszej szkoły. Nowy rok szkolny zapowiada się niezwykle ciekawie😊

https://pl-pl.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci/