OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

KONKURSY PRZYRODNICZE W NASZEJ SZKOLE

"Przyrodnicze Zakątki Katowic"

28.03.2022r. odbył się w naszej szkole konkurs miejski - "Przyrodnicze Zakątki Katowic". Gościliśmy uczniów z różnych katowickich szkół wraz z nauczycielami opiekunami. Uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością flory i fauny Katowic, form ochrony przyrody oraz działaniami na rzecz poprawy stanu środowiska. Każda z drużyn prezentowała także przygotowaną przez siebie scenkę ekologiczną. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

I miejsce w konkursie zajęły drużyny:
- z SP nr 45 w składzie: Michalina Gachowska i Karolina Gorzelok - opiekun: mgr Katarzyna Domaradzka
- z SP nr 65 w składzie: Anna Czech i Elżbieta Bielewicz - opiekun: mgr Maria Wierzbicka
II miejsce zajęła drużyna z ZSP nr 12 w składzie: Miłosz Kubas i Jakub Szczap - opiekun: mgr Bożena Mozgała
III miejsce Maja Motyka i Lena Kiszewska reprezentujące naszą szkołę - opiekun: mgr Małgorzata Dobrowolska

Na wszystkich uczestników konkursu czekały poczęstunek oraz nagrody. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, a nauczycielom opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu. Szczególne podziękowania składamy Pani Marii Ryś - Przewodniczącej Rady Rodziców za słodki poczęstunek dla naszych gości.

"Święto Drzewa"

Z tej okazji został przeprowadzony w naszej szkole konkurs plastyczny "Drzewo - Przyjaciel". Piękne prace wykonane przez uczestników konkursu zdobią korytarz przy salach 201-202. A oto wyniki:

I miejsce - Gilbert Gwóźdź kl. 8f, Wiktoria Kantor kl. 7f
II miejsce - Artur Kruk - kl. 7a, Emilia Krzysztoforska kl. 7b
III miejsce - Wojtek Krzemiński kl. 1c, Antoni Jadwisieńczak kl. 5c
Wyróżnienia dla: Piotra Skrobisza kl. 7e, Julii Berdys kl. 7h, Kingi Kądzieli kl. 7e

Nagrody wręczymy podczas apelu poświęconego Święcie Ziemi.

"Dzień Ziemi" 22.04.2022

Z tej okazji wybrane klasy będą brały udział w sprzątaniu Giszowca.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w międzyszkolnym konkursie na EKO - SLOGAN. Zostań autorem najbardziej chwytliwego i oryginalnego hasła promującego eko - postawy. Przedstaw jena plakacie w formie A3 wykonanym dowolną techniką. Na Wasze pomysły czekamy do 20.04.2022r.

Zespół nauczycieli przyrodników\