REKRUTACJA DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

Organizację kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, jak również organizację dowozu z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych oraz zwrot kosztów przewozu w mieście Katowice określa:

Zarządzenie nr 850/2020 Prezydenta Miasta Katowice w sprawie określenia zasad organizacji kształcenia, dowozu z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych oraz zwrotu kosztów przewozu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz ich rodziców w mieście Katowice:

Aby dziecko kontynuowało kształcenie specjalne, na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, poradnia psychologiczno-pedagogiczna musi wydać nowe orzeczenie - na okres I etapu edukacji / edukacji w szkole podstawowej lub na 1 rok szkolny.

Kształcenie specjalne jest realizowane na wniosek rodzica złożony w Wydziale Edukacji i Sportu, wówczas wydawane jest skierowanie. Nabór elektroniczny do szkół podstawowych (również tych z oddziałami integracyjnymi) jest naborem dla ubiegających się na miejsca dla dzieci bez orzeczeń, nie uwzględnia on miejsc dla dzieci z orzeczeniami.

Dzieci niezamieszkałe na terenie miasta Katowice, muszą ubiegać się o skierowanie w urzędzie gminy/starostwie powiatu właściwych dla miejscowości jaką zamieszkują.

Wniosek o skierowanie do kształcenia specjalnego