INFORMACJA W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ - KORONAWIRUS

Informacja dla Rodziców w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

1. Szanowni Rodzice, porozmawiajcie ze swoimi dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
  2. Nie posyłajcie do szkoły i do przedszkola dzieci przeziębionych.
  3. Jeżeli ktokolwiek z Państwa wrócił w ostatnich dniach z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, powinien bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
  4. Sprawdzajcie Państwo komunikaty na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
  5. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia 800 190 590, telefony do PSSE Katowice: 504 559 608, 660 686 917.
  6. Jednocześnie informuję Państwa, że w zespole w ostatnim tygodniu podjęte zostały dodatkowe procedury w zakresie profilaktyki zdrowotnej: Zajęcia wychowawcze w zakresie przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego i skutecznego mycia rąk; oplakatowano sale lekcyjne i toalety w stosowne ilustracje w zakresie higieny rąk; wydano polecenia do pracowników obsługi: o wzmożone czyszczenie toalet, sal lekcyjnych, sprzętów i pomocy dydaktycznych, korytarzy, szatni, czyszczenie klamek, poręczy; codziennie monitorowana jest czystość placówki.